Hoppa till sidans innehåll

Listningar

07 OKT 2019 12:25
Klubbarna har listat sina spelare inför årets seriespel som inleds till helgen. Framförallt har elitserierna listat.
  • Uppdaterad: 07 OKT 2019 12:25

Klubbarnas spelordning är nu fastställd för hösten 2019

Protester mot spelordningen kunde kan lämnas per e-post till This is a mailto link senast onsdag 9/10 kl 12:00.
Inga ändringar i klubbarnas listor har gjorts.

Ny listning kan göras inför vårens omgång.

 

  Listningar Hösten 2019    
       
1 Christian Drakenberg – lagledare Stockholm SK Elit herr
2 Christian Borgvall Stockholm SK Elit herr
3 Jon Svensson Stockholm SK Elit herr
4 Mårten Ahlstrand Stockholm SK Elit herr
5 Jonas Ulvsbäck Stockholm SK Elit herr
6 Gustav Runersjö Stockholm SK Elit herr
7 Christian Tall Stockholm SK Elit herr
8 Victor Carstenius Stockholm SK Div 1 herr 
9 Ola Klevard Stockholm SK Elit herr
10 Johan Kleis Stockholm SK Elit herr
11 Alexander Milles Stockholm SK Div 1 herr 
12 Carl Saxon Stockholm SK Div 1 herr 
13 Lave Beck-Friis Stockholm SK Elit herr
14 Ulf Wilhelmsson Stockholm SK Div 1 herr 
15 Ola Persson Stockholm SK Elit herr
16 Joakim Eklycke Stockholm SK Div 1 herr 
17 Nelson Walden Stockholm SK Elit herr
18 Nils Liliedahl Stockholm SK Div 1 herr 
19 Jon Haley Stockholm SK Div 1 herr 
20 Mattias Bergenhök Stockholm SK Div 1 herr 
21 Seth Strauss Stockholm SK Div 1 herr 
22 Paul Nyrén Stockholm SK Div 2 herr
23 Ludvig Persson – lagledare Stockholm SK Div 2 herr
24 Marcus Strinäs Stockholm SK Div 2 herr
25 Nicklas Mattsson – lagledare Stockholm SK Div 3 herr
26 Karl Lindelöw Stockholm SK Div 2 herr
27 Victor Ahlm Stockholm SK Div 2 herr
28 Jonas Frick – lagledare Stockholm SK Div 1 herr 
29 Jonathan Konyi Stockholm SK Div 2 herr
30 Robin Sigertun Stockholm SK Div 3 herr
31 Lukas Bergenhök Stockholm SK Div 3 herr
32 Christian Högberg Stockholm SK Div 3 herr
33 Frank Witte Stockholm SK Div 3 herr
34 Per Holmberg Stockholm SK Div 3 herr
35 Svante Ljungberg Stockholm SK Div 2 herr
36 PG Andersson Stockholm SK Div 3 herr
37 Thomas Åkerman Stockholm SK Div 3 herr
       
1 Olli Touminien  Roslagen SRC Elit Herrar
2 Carl-Johan Löfvenborg  Roslagen SRC Elit Herrar
3 Romain Tennant Roslagen SRC Elit Herrar
4 Jacob Matsson  Roslagen SRC Elit Herrar
5 Henrik Löfvenborg  Roslagen SRC Elit Herrar
6 Foad Hammouni  Roslagen SRC Elit Herrar
7 Viktor Stenström  Roslagen SRC Elit Herrar
8 Mattias Backman  Roslagen SRC Elit Herrar
9 Love Ekstrand  Roslagen SRC Elit Herrar
10 Karl Stenkvist  Roslagen SRC Elit Herrar
11 Andries Krüger Roslagen SRC  
12 Anton Johansson Roslagen SRC  
13 Anders Svanberg Roslagen SRC  
14 René Lindberg Roslagen SRC  
15 Felix Reichard Roslagen SRC  
16 Christopher Larsson Roslagen SRC  
17 Gustav Kindal Roslagen SRC  
18 Tomas Bäcklund Roslagen SRC  
19 Charlie Olave Roslagen SRC  
20 Patrik Schölander Roslagen SRC  
       
1 Mahesh Mangaonkar Skellefteå SK Elit Herrar 
2 Miko Äijänen Skellefteå SK Elit Herrar
3 Ahsan Ayaz Skellefteå SK Elit Herrar
4 Zeeshan Khan  Skellefteå SK Elit Herrar
5 Mohammad Bilal  Skellefteå SK Elit Herrar
6 Jami Äijänen Skellefteå SK Elit Herrar
7 Erik Jakobsson Skellefteå SK Elit Herrar
8 David Clegg Skellefteå SK Elit Herrar
9 Albin Kaiding Skellefteå SK Elit Herrar
10 Emil Lundström Skellefteå SK Elit Herrar
11 Rehan Javed Skellefteå SK Elit Herrar
12 Hans Sundström Skellefteå SK Elit Herrar
13 William Hultman Skellefteå SK Elit Herrar
14 Kian Englund/Jonsson Skellefteå SK Elit Herrar
15 Valter Lindberg Skellefteå SK Elit Herrar
16 Linus Remahl Skellefteå SK Elit Herrar
17 Liam Nordström Skellefteå SK Elit Herrar
       
1 Riina Koskinen Skellefteå SK Elit Damer
2 Anna Kaiding Skellefteå SK Elit Damer
3 Tora Hovland Skellefteå SK Elit Damer
4 Pirjo Eserstam Skellefteå SK Elit Damer
5 Tuva Holmberg Skellefteå SK Elit Damer
       
1 Nick Matthew  Teknova Linköping  Elit Herrar
2 Greg Lobban Teknova Linköping  Elit Herrar
3 Cameron Pilley  Teknova Linköping  Elit Herrar
4 Henrik Mustonen  Teknova Linköping  Elit Herrar
5 Carl Remle  Teknova Linköping  Elit Herrar
6 Martin Golbe  Teknova Linköping  Elit Herrar
7 Marcus Johansson  Teknova Linköping  Elit Herrar
8 Fabian Stämneryd  Teknova Linköping  Elit Herrar
9 Adrian Laweby  Teknova Linköping  Elit Herrar
10 Fredrik Johnsson Teknova Linköping  Elit Herrar
11 Sarosh Naqvi Teknova Linköping  Elit Herrar
12 Marcus Staaf Teknova Linköping  Elit Herrar
13 Daniel Kullgard Teknova Linköping  Elit Herrar
14 Gustaf Gauffin Teknova Linköping  Elit Herrar
15 Mathias Magnusson Teknova Linköping  Elit Herrar
16 Krister Siggesjö Teknova Linköping  Elit Herrar
17 Levi Lindroos Teknova Linköping  Elit Herrar
18 Erik Bergman Teknova Linköping  Elit Herrar
19 Henric Petersson Teknova Linköping  Elit Herrar
20 Rasmus Liif Teknova Linköping  Elit Herrar
21 Mattias Fhürong Teknova Linköping  Elit Herrar
22 Mårten Lundberg Teknova Linköping  Elit Herrar
23 Jan Zimdahl Teknova Linköping  Elit Herrar
24 Johan Steen Teknova Linköping  Elit Herrar
25 Fredrik Gärdeman Teknova Linköping  Elit Herrar
26 Hugo Wärner Teknova Linköping  Elit Herrar
27 Simon von Eckardstein Teknova Linköping  Elit Herrar
28 Richard Ekenger Teknova Linköping  Elit Herrar
29 Anders Rödin Teknova Linköping  Elit Herrar
30 Björn Daremo Teknova Linköping  Elit Herrar
31 Leif Bengtsson Teknova Linköping  Elit Herrar
32 Gunnar Danielsson Teknova Linköping  Elit Herrar
33 Mikael Johansson Teknova Linköping  Elit Herrar
34 Magnus Westerholm Teknova Linköping  Elit Herrar
35 Johan Sonesson Teknova Linköping  Elit Herrar
36 Robert Falck Teknova Linköping  Elit Herrar
37 David Lagergren Teknova Linköping  Elit Herrar
       
1 Malin Frank Teknova Linköping  Elit Damer
2 Liene Rieba Teknova Linköping  Elit Damer
3 Petra Dryselius Teknova Linköping  Elit Damer
4 Emma Gyllstad Teknova Linköping  Elit Damer
5 Emma Lönn Teknova Linköping  Elit Damer
       
1 Tomas da Silva Enskede SK  
2 August Svensson                                   Enskede SK  
3 Joel Svensson                                    Enskede SK  
4 Magnus Ryderstedt                             Enskede SK  
5 Stefan Adamsson                          Enskede SK  
6 Filip Hanson Enskede SK  
7 Tim Helme                                    Enskede SK  
8 Andreas Karlsson                                    Enskede SK  
9 Stephane Ralaimihoatra                          Enskede SK  
10 Johan Myhrberg                   Enskede SK  
11 Sasa Galic                                Enskede SK  
12 Walid Asghar                                        Enskede SK  
13 Alexander Johansson                                  Enskede SK  
14 Johan Deltin                        Enskede SK  
15 Petter Ny Enskede SK  
16 Erik Hedlund                                       Enskede SK  
17 Daniel Harder                                  Enskede SK  
18 Johan Evén                                 Enskede SK  
19 Peter Gustafsson Enskede SK  
20 Erik Wennberg Enskede SK  
21 Peter Hansen Enskede SK  
22 Niclas Fredriksson Enskede SK  
23 Peter Sjödin Enskede SK  
24 Ulf Jonsson Enskede SK  
25 Lars Stävenborg Enskede SK  
26 Tony Rex Enskede SK  
27 Pontus Hellberg Enskede SK  
28 Tim Nowak Enskede SK  
       
1 Marwan El Shorbagy Intersquash Club Elit Herrar
2 Mostafa Assal  Intersquash Club Elit Herrar
3 Kristian Frost  Intersquash Club Elit Herrar
4 Rui Soares Intersquash Club Elit Herrar
5 Rasmus Hult Intersquash Club Elit Herrar
6 Adam Auckland Intersquash Club Elit Herrar
7 Viktor Byrtus  Intersquash Club Elit Herrar
8 Michael Babra Intersquash Club Elit Herrar
9 Joel Vikstén  Intersquash Club Elit Herrar
10 Filip Krüeger Intersquash Club Elit Herrar
11 Nick Göth Errington  Intersquash Club Elit Herrar
12 Oliver Vasilis Intersquash Club Elit Herrar
13 Samuel Lavebrink  Intersquash Club Elit Herrar
       
1 Edmond Lopez Team Göteborg Elit Herrar
2 Adrian Östby Team Göteborg Elit Herrar
3 Fritiof Jacobsson Team Göteborg Elit Herrar
4 Filip Hultman Team Göteborg Elit Herrar
5 Trym Aasnes Team Göteborg Elit Herrar
6 Viktor Högberg Team Göteborg Elit Herrar
7 Gaard Aasnes Team Göteborg Elit Herrar
8 Elias Samuelsson Team Göteborg Elit Herrar
9 John Henryz Team Göteborg Elit Herrar
10 Fabian Jacobsson Team Göteborg Elit Herrar
11 Carl Axel  Team Göteborg Elit Herrar
12 Håkan Andreasson Team Göteborg Elit Herrar
13 Carl-Henrik Ronge Team Göteborg Elit Herrar
14 Adam Koc Team Göteborg Elit Herrar
15 Lennart Niklasson Team Göteborg Elit Herrar
16 Neo Friberg Team Göteborg Elit Herrar
17 Alexander Gottfridsson Team Göteborg Elit Herrar
18 Lovisa Ronge Team Göteborg Elit Herrar
19 Lisa Skalare Team Göteborg Elit Herrar
20 Filip Eriksson Team Göteborg Elit Herrar
       
1 Casper Grauballe Malmö SRC Elit Herrar
2 Tim Cornish Malmö SRC Elit Herrar
3 Gustav Detter Malmö SRC Elit Herrar
4 Paul Morrisson Malmö SRC Elit Herrar
5 Pontus Rengbo Malmö SRC Elit Herrar
6 Björn Angtoft Malmö SRC Elit Herrar
7 Alex Christenson Malmö SRC Elit Herrar
8 Sebastian Viktor Malmö SRC Elit Herrar
9 Ola Jangbecker Malmö SRC Elit Herrar
10 Martin Norrman Malmö SRC Elit Herrar
11 Joakim Larsson Malmö SRC Elit Herrar
12 Alexander Lundqvist Malmö SRC Elit Herrar
13 Karl Bundy Malmö SRC Elit Herrar
14 Jonathan Edvardsson Malmö SRC Elit Herrar
15 Primus Sjösten Malmö SRC Elit Herrar
       
1 Baptise Masotti Interoc Upsala SK  
2 Elliot Morris Devred Interoc Upsala SK  
3 Aryan Ahmed Interoc Upsala SK  
4 Nils Funseth Interoc Upsala SK  
5 Johan fransson Interoc Upsala SK  
6 Anders Lindeberg Interoc Upsala SK  
7 Simon Vikström Interoc Upsala SK  
8 Jonas Wik Interoc Upsala SK  
9 Jonathan Unander-Scahrin Interoc Upsala SK  
10 Martin Lindberg Interoc Upsala SK  
11 Martin Larsson Interoc Upsala SK  
12 Eric Foconi Interoc Upsala SK  
13 Rafael Myncke Interoc Upsala SK  
14 Magnus Sundström Interoc Upsala SK  
15 Johan Ågren Interoc Upsala SK  
16 Robert Arktell Interoc Upsala SK  
17 lexander Pilgrim Interoc Upsala SK  
18 Linus Olausson Interoc Upsala SK  
19 Nils Segerstedt Interoc Upsala SK  
20 Dan Johansson Interoc Upsala SK  
21 Tomas Carlsten Interoc Upsala SK  
       
1 Joakim Hellgren Västerås  
2 Niclas Valfridsson Västerås  
3 Christian Wall  Västerås  
4 Mike Thorpe Västerås  
5 Lars Olsson Västerås  
6 Amir Karim Västerås  
7 Patrik Löwstedt Västerås  
8 Anders Carlsson Västerås  
9 Helene Borg Västerås  
10 Per Garmo Västerås  
11 Per Stegberg Västerås  
12 Thomas Rofhök Västerås  
13 Lars Åkerlind Västerås  
14 Christer Johansson Västerås  
15 Peter Johansson Västerås  
       
1 Mario Jelovic Halmstad SRC  
2 Martin Berglund Halmstad SRC  
3 Jimmy Tay Halmstad SRC  
4 Sebastian Luu Halmstad SRC  
5 Anders Jönsson Halmstad SRC  
6 Johan Bergqvist  Halmstad SRC  
       
1 Johan Jüngling Jönköpings SK  
2 Jesper Ekberg Jönköpings SK  
3 Andreas Eklöf Jönköpings SK  
4 Simon Arnesson Jönköpings SK  
5 Andreas Wennblom Jönköpings SK  
6 Johan Söderberg Jönköpings SK  
7 Johan Jokiniemi  Jönköpings SK  
8 Mikael Karlsson Jönköpings SK  
9 Göran Andersson Jönköpings SK  
       
1 Lovisa Ronge Team Göteborg Elit Damer
2 Lisa Skalare Team Göteborg Elit Damer
3 Heini Suomela Team Göteborg Elit Damer
       
1 David Grennard Stockholm West SK  
2 Stefan Törnstrand Stockholm West SK  
3 Johan Lindgren Stockholm West SK  
4 Joakim Sundqvist Stockholm West SK  
5 Martin  Wiklund Stockholm West SK  
6 Peter Hernberg Stockholm West SK  
7 Sven Ahnborg Stockholm West SK  
8 Felix Möller Stockholm West SK  
9 Jamshaid Malik Stockholm West SK  
10 Talha Muhammad Stockholm West SK  
11 Anders Norman Stockholm West SK  
12 Dan Hollström Stockholm West SK  
13 Dennis Manntz Stockholm West SK  
14 Marcus Hallberg Stockholm West SK  
15 Rickard Linck Stockholm West SK  
16 Johan Lundberg Stockholm West SK  
       
1 Jonas Wahlberg Karlstad SK  
2 Joachim Nilsson Karlstad SK  
3 Johan Thorsager Karlstad SK  
4 Robert Hellgren Karlstad SK  
5 Jörn Fischer Karlstad SK  
6 Örjan Sannemalm Karlstad SK  
7 Mikael Dunder Karlstad SK  
       
1 Daniel Djurvall Växjö SC  
2 Erik Stenfelt Växjö SC  
3 Mark Dobinsson Växjö SC  
4 Christopher Enqvist Växjö SC  
5 Gustaf Möller Växjö SC  
6 Alexander Lipczynski Växjö SC  
7 Erik Håkansson Växjö SC  
8 Martin Antonsson Växjö SC  
9 Robin Bäckström Växjö SC  
10 Jacob Börjesson Växjö SC  
11 Jörgen Gustavsson Växjö SC  
12 Anton Fäldt Växjö SC  
13 Daniel Hallgrimsson Växjö SC  
       
       
1 Christian Drakenberg – lagledare Elit herr  
2 Christian Borgvall Elit herr  
3 Jon Svensson Elit herr  
4 Mårten Ahlstrand Elit herr  
5 Jonas Ulvsbäck Elit herr  
6 Gustav Runersjö Elit herr  
7 Christian Tall Elit herr  
8 Victor Carstenius Div 1 herr   
9 Ola Klevard Elit herr  
10 Johan Kleis Elit herr  
11 Alexander Milles Div 1 herr   
12 Carl Saxon Div 1 herr   
13 Lave Beck-Friis Elit herr  
14 Ulf Wilhelmsson Div 1 herr   
15 Ola Persson Elit herr  
16 Joakim Eklycke Div 1 herr   
17 Nelson Walden Elit herr  
18 Nils Liliedahl Div 1 herr   
19 Jon Haley Div 1 herr   
20 Mattias Bergenhök Div 1 herr   
21 Seth Strauss Div 1 herr   
22 Paul Nyrén Div 2 herr  
23 Ludvig Persson – lagledare Div 2 herr  
24 Marcus Strinäs Div 2 herr  
25 Nicklas Mattsson – lagledare Div 3 herr  
26 Karl Lindelöw Div 2 herr  
27 Victor Ahlm Div 2 herr  
28 Jonas Frick – lagledare Div 1 herr   
29 Jonathan Konyi Div 2 herr  
30 Robin Sigertun Div 3 herr  
31 Lukas Bergenhök Div 3 herr  
32 Christian Högberg Div 3 herr  
33 Frank Witte Div 3 herr  
34 Per Holmberg Div 3 herr  
35 Svante Ljungberg Div 2 herr  
36 PG Andersson Div 3 herr  
37 Thomas Åkerman Div 3 herr  



Skribent: Thomas Troedsson
Epost: This is a mailto link

      Instagram 

Svenska tävlingar

seriespel


Framåt för fler i rörelse

 

Joma transparent

Dunlop transparent

logo3498750_lg

   

 

 

         Idrottslyftet       

 

Postadress:
Svenska Squashförbundet
Bollspelsvägen 3
216 25 Malmö

Besöksadress:
Bollspelsvägen 3
216 25 Malmö

Kontakt:
Tel: +46705551969
E-post: This is a mailto link

Se all info

.

 

 

 

 

.